Новини

Цілющі властивості рослин

Рослини, володіючи унікальними лікувальними властивостями, надають багатоцільову дію на людський організм, м'яко регулюють функції різних систем і органів, забезпечують надходження біологічно активних речовин, володіють мінімумом побічних ефектів і можуть застосовуватися як для профілактики, так і для корекції різних патологічних станів організму.

Рослинні компоненти присутні в багатьох лікарських препаратах. Профілактична дія виявляється також на рівні попередження розвитку загострень вже наявних хронічних патологій, станах імунодефіциту, а також при підвіщеній чутливості до компонентів лікарських засобів.

Про лікарські властивості рослин знають багато тварин, які при певних станах використовують їх в своєму раціоні. Швидше за все спостерігаючи за ними людина також поступово навчилася їх використовувати для лікування багатьох захворювань.

З розвитком медицини стали з'являтися цілі праці з описом цілющих властивостей різних рослин і способами їх застосування. Відомий давньогрецький лікар і філософ Гіппократ описував близько 200 лікарських рослин. Його праці не втрачають актуальності і сьогодні. Перший, хто ретельно зібрав всю наявну в середньовіччя інформацію, був арабський вчений і видатний лікар Авіценна. У своїй праці «Канон лікарської науки» він детально виклав рецепти 612 лікарських рецептур на рослинній основі.

Наші предки теж не пасли задніх у вивченні лікарських властивостей. У Київській Русі користувався популярністю текст, складений князем Святославом Ярославовичем з описом рецептів з рослин, які ростуть на території сучасної України.Тому ми можемо пишається, що є правонаступниками великих і талановитих древніх вчених і застосовуємо в своїх продуктах рецепти, перевірені часом.